facebook Jolly Fox  instagram Jolly Fox
 (063) 434-00-46   viber (093) 694-37-05   telegram (093) 694-37-05    admin@jollyfox.ua

Безпечний посуд для дітей: рекомендації з вибору. У цій статті ми розповімо, якому посуду можна довірити навіть дитяче харчування, до якого треба ставитися з побоюванням, а якого і взагалі краще позбутися.

Більшість покупців, навіть тих, у яких є маленькі діти, в першу чергу звертають увагу на дизайн, бренд, функціональність і ціну: чи відповідають малюнки та кольори їх естетичним смакам, чи не занадто важкий посуд, чи не занадто легко він б'ється, чи не занадто дорогий.

В той час як, про безпеку посуду для дітей не замислюються.«Як же може бути посуд шкідливим?» - здивується не одна господиня. Якщо пластикову тарілку для дітей продають у брендовому магазині, хіба вона може бути небезпечною? - скаже мама, що купила своїй дитині гарну меламінову тарілку і чашку-непроливайку за кругленьку суму.

У магазині з посудом - значить безпечно?

– У мене всі троє дітей їли з меламінового посуду і ніяких проблем з цим не було, - подібну відповідь часто можна почути від скептиків. Втім, якщо у дитини раптом виявиться алергія, її мучатимуть часті головні болі, а у 20 років виявляться проблеми зі шлунково-кишковим трактом, причину вже точно не будуть шукати в якості посуду. Та й справді, один тільки посуд навряд чи зможе стати причиною таких проблем. Дуже часто причинами хвороб є сукупність багатьох факторів, і шкідливе кухонне начиння буде лише однією з них.

Тільки нам вирішувати, чи варто піддавати себе і своїх рідних ризику через стару каструлю, красивий дизайн дитячої тарілки або дешевизну набору посуду.

Меламін та інший пластик: найгірше дітям?

Почнемо з самого небезпечного. Не так давно в наших магазинах з'явився посуд з меламіну. Він схожий на порцеляну, але значно легше і дешевше, не б'ється, а малюнки на ньому чіткі та яскраві. Відрізнити такий посуд легко - знизу на виробі вказано Melamine. Хоча, з досвіду, виробники не завжди його маркують. В такому випадку орієнтуватися слід на зовнішній вигляд - біла пластмаса, схожа на порцеляну, легка, і при постукуванні дає глухий звук.

Посуд з меламіну часто пропонують як посуд для дітей. Красиві ложки з ведмедиками, і тарілочки з казковими візерунками за кругленьку суму ... Але, звичайно, не можна ж економити на дітях! - думає мама і купує дитині спеціальну дитячу пластмасову ложечку, пластмасову тарілочку, а до того ж і пластмасову чашку-непроливайку. В безпеці такого посуду для дітей засумніватися навіть в голову не прийде, адже, посуд розроблений спеціально для найменших дітей!

Дизайнери й технологи такого дитячого посуду непогано все продумали: часто в таких тарілках знизу є спеціальні присоски, щоб дитина не могла перекинути тарілку, а малюнки на такому посуді безумовно найкращі - чіткі, яскраві, сучасні, на відміну від героїв радянських мультфільмів або полуниці радянського дизайну на емальованому посуді.

А представники СЕС та інших контролюючих органів тим часом не перестають повторювати: меламін для дитячого посуду неприпустимий, він шкідливий навіть для дорослих! Спробуйте «загуглити» «посуд з меламіну» і зможете знайти десятки статей, в яких медики або інспектори СЕС перераховують хвороби, які може викликати використання такого посуду …

Річ у тому, що при використанні меламінового посуду в їжу потрапляє формальдегід. Ця речовина діє поступово і може спровокувати алергію, захворювання верхніх дихальних шляхів, екземи, згубно впливає на печінку, нирки, селезінку, шлунок, кров, може викликати навіть рак. Крім того, формальдегід - мутагенна отрута, що діє на генетичному рівні.

Ще одна небезпека красивих малюнків на меламіну посуді - вони не покриті захисною емаллю. Отже, навіть після нетривалого використання такого посуду малюнки можуть стиратися, а це означає, що ви (або ваша дитина, у разі, якщо мова йде про дитячу посуду), разом з корисними домашніми стравами з'їдаєте і шкідливі фарби, які часто містять свинець, нікель, мідь або інші небезпечні сполуки.

Якщо ви ще сумніваєтеся, чи варто викинути меламіновую тарілку, додамо: в багатьох країнах посуд з меламіну вже заборонений для продажу.

Як такий посуд міг потрапити на ринок, та ще й на ринок ДИТЯЧОГО посуду? На це питання повинні відповісти компетентні органи. Хоча, експерти підозрюють, тут, напевно, більше криміналу, ніж просто недбалості.

Окрім посуду з меламіну на ринку (як для дорослих, так і для найменших) є багато виробів з інших харчових пластмас. Чи варто їм довіряти? Рекомендуємо, спочатку вивчити з якого матеріалу зроблений пластиковий посуд. По-перше, пластмасові вироби мають термін придатності, втім, його практично ніколи не вказують на виробі. Найнебезпечніший пластик це меламін, потім йде акрил, полікарбонат. По-друге, для таких виробів строго треба дотримуватися інструкцій по використанню: він одноразовий? тільки для холодних продуктів? чи можна його використати в мікрохвильовій печі? чи можна його мити в посудомийній машині? чи можна заморожувати в нім продукти? Пам'ятайте, будь-яке порушення правил експлуатації зробить пластиковий посуд небезпечним. По-третє, посуд з меламіну легко пошкодити, а посуд з тріщинами виділяє в рази більше шкідливих речовин. Формальдегід, Бісфенол-А, полістирол і поліпропілен, важкі метали..- це далеко не повний перелік речовин, якими пластиковий посуд може збагачувати вашу їжу.


Ми піклуємося про Ваше здоров'я і довкілля. Адже посуд Palm Products (Австралія) зроблений з самого безпечного пластику - тритану. Тритан (Tritan ™) робиться американською компанією Eastman і схвалений американською організацією FDA (Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів в США) та внесений в реєстр EFSA (Європейське агентство з безпеки продовольства)
standards palm
Тритан (Tritan) - Міцний, прозорий і дивовижний за своїми властивостями матеріал, пройшов наукові тестування і визнаний одним з кращих матеріалів для використання навіть у медичній промисловості. У виробництві посуду Тритан відомий і широко застосовується вже з 2000 року.

Посуд з Тритану аналогічний скляному - міцний, блискучий та абсолютно нешкідливий для здоров'я. Він не вбирає запахи й фарби та ніяк не впливає на смак налитого напою. Тритан удароміцний, стійкий до миття в посудомийній машині. Навіть після двох тисяч мийних циклів посуд зберігає свій первісний блиск і прозорість (для порівняння: кришталь вищого сорту після тисячі мийок втрачає прозорість).

6 особливостей матеріалу Tritan:
glass whisky marc palm

  • екологічність — не містить шкідливих хімічних сполук (таких як BPA), не взаємодіє з напоями навіть при підвищенні температур.
  • довговічність — вироби служать набагато довше в порівнянні з іншими подібними матеріалами;
  • не зберігає запахи;
  • стійкість до утворення плям — внаслідок цього вироби навіть після тривалого використання виглядають як нові;
  • максимальна прозорість — в порівнянні з іншими видами пластику, вони є абсолютно прозорими;
  • виняткова міцність і стійкість до ударів — немає ризику розбити і поранитися осколками.

Так само всю продукцію Palm Products можна використовувати в мікрохвильовій печі та в посудомийній машині.

combo vivid blue grandesorona bowlrd