5 порад щодо вибору пластикового посуду
У наших будинках і квартирах - і в першу чергу на кухні - повнісінько всіляких виробів із пластику. Вчені довели, що деякі хімічні речовини, що входять до складу пластика, впливають на організм людини не найкращим чином. Особливо вони небезпечні для дітей.
В ході Національної токсикологічної програми (National Toxicology Program - NTP) було виявлено два особливо небезпечних компонента, що входять до складу пластикових виробів: bisphenol A (BPA) і phthalates.
Згідно з дослідженнями, BPA порушує гормональний фон і репродуктивну функцію у тварин. Що стосується людини, то BPA впливає на мозок, простату у дітей, змінює поведінкові реакції. Phthalates руйнує баланс ендокринної системи та веде до новоутворень (різних пухлин) в репродуктивній системі тварин. У людей phthalates викликає зменшення якості сперми, ожиріння і діабет.
П'ять правил, які допоможуть знизити ризик впливу хімічно небезпечних реагентів на організм:
- При покупці або використанні пластикових виробів зверніть увагу на цифру, яка видрукувана в трикутнику, що складається зі стрілок. Цей символ ви можете знайти на дні пластикових контейнерів. «Заведено вважати, що вироби з пластику з цифрами 1, 2, 4 і 5 - безпечні, - стверджує Соня Лундер, аналітик з Environmental Working Group. - Намагайтеся уникати виробів з цифрами 3 і 6, тому що їх хімічний склад потенційно небезпечний для організму людини. Що стосується цифри 7 або букв «PC», то з такими предметами можна розлучитися без жалю. Вони містять BPA».
5 порад щодо вибору пластикового посуду